Chci odebírat Plenkáčkův občasník

- soutěže, akce, praktické informace pro rodiče cca 6x do roka

PROČ PLENKÁČEK?

1. Víme co prodáváme - velký výběr kvalitního zboží
2. Věrnostní program - slevy až 10% a dárky k objednávkám
3. Komunikujeme s Vámi! Vždy víte, v jakém stavu je Vaše objednávka
4. Rychlé vyřízení objednávek, reklamací
5. Nízké poštovné od 70 Kč
6. Osobní odběr v Brně
7. Možnost vrácení nepoužitého zboží až 3 týdny!
8. Rádi Vám poradíme - i díky naší zkušenosti s plínkami, nosítky...
9. Plenky a nosítka si můžete nezávazně vyzkoušet
10...v neposlední řadě máme nízké ceny

tak VÍTEJTE u PLENKÁČKA :-)


děkuju plenkáčkovi za radu !!!

už vím co je to

ergo nosítko, manduca,  vkládací plenka a svrchní plenka,

jaké koupit separační pleny, jaké ekologické prostředky se osvědčily v praxi

a jaké krásné dřevěné a látkové hračky jsou pro nejmenší na trhu

nadace-omdc-banner_125x125_2.jpg

 

NOVINKY

arr3Přírodní kosmetika a produkty značky BOCHKO - v souladu s přírodouPrávě jsme pro Vás naskladnili přírodní kosmetiku a produkty značky BOCHKO! :-) Vše připraveno... arr3VĚRNOSTNÍ PROGRAMVěrnostní program Aby se Vám u nás nakupovalo ještě lépe, připravili jsme pro Vás odměny za... arr3Půjčujeme ergo nosítka Manduca...Můžete si u nás vypůjčit tato ergonomická nosítka: Manduca Ergo Baby...

KONTAKT

Plenka-czech
Písek
info(at)plenka-czech.cz
tel: 607 032 227 (provozní doba Po-Pá od 9:00 - 18:00)
info@plenka-czech.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


» PROČ se vracet k látkovkám?
Proč se vracet k látkovým plenkám?

pro...

ZDRAVÍ NAŠICH DĚTÍ

     ZDRAVÍ PŘÍRODY

         € ÚSPORU

 

ZDRAVÍ DĚTÍ

Proč balit ty nejcennější poklady do plastu, když je jim nejlépe v bavlnce?

Látkové plenky jsou šetrné k děťátku díky své prodyšnosti a použití čistě přírodních materiálů. Je u nich možné široké balení, které je výborné pro správný vývoj kyčlí.

Jednorázové plenky na první pohled vypadají úžasně zdravě, jsou suché a štíhlé, jak je tedy možné, že jsou v nich děti často zapařené, mají ekzém, alergii ...?

Nejspíš to bude proto, že tyto takzvané "Papírové plenky" zdaleka nejsou tvořeny jen papírem. Obsahují gelový absorber, vzduchu nepropustnou folii z ropy a další látky, které nejsou k dítěti šetrné.

Víte, že...

 • ...i když je dítě v jednorázové plínce suché, dráždivý amoniak v moči zůstává na pokožce? Pokud se plenky mění dostatečně často, nemusí z toho být problém, ale jestli se maminky spoléhají na „suchost“, nevyměněná plínka dráždí kůži a způsobuje opruzeniny.
 • ...vzduchu nepropustné vrstvy jednorázové plenky způsobují přehřátí pokožky a pohlavních orgánů? Kromě běžného zapaření a zvýšení citlivosti pokožky to může vést i k potížím s pohlavním ústrojím. Zvláště nezdravé je přehřátí varlátek, kvůli kterému můžou mít chlapci v dospělosti problémy s PLODNOSTÍ (viz. studie německého profesora Sippella http://adc.bmj.com/cgi/content/abstract/83/4/364)
 • ...mnohé jednorázové pleny obsahují celulózu bělenou chlorem, který ohrožuje zdraví dětí?

TIP Pokud budete příležitostně používat jednorázové plenky, vybírejte pečlivě. Dbejte na to, aby nebyly bělené chlorem, aby byly alespoň trochu prodyšné atd.

EKOLOGIE

Proč dělat z čerstvě narozených nevinných bytostí velké konzumenty a znečišťovatele životního prostředí? Je tu jiná možnost...

 • ODPADY Největším problémem používání jednorázových plen jsou tuny těžko rozložitelného odpadu. Na jedno dítě při používání plenek 2 roky připadá až 1 tuna plenkového odpadu, který se rozkládá celých 500 let. Plenky tvoří celkem 4% domácího odpadu ve vyspělých zemích!!!
 • ENERGIE Jednorázové plenky jsou 2-3x energeticky náročnější než látkové pleny. Jednorázovky spotřebovávají energii při výrobě a přepravě, záleží tedy na technologii výroby a použitých materiálech. Co se týče látkových plen, vzhledem k tomu, že jich používáme velmi málo, energie na výrobu je zanedbatelná. Energeticky náročná je až jejich údržba - praní, příp. sušení a žehlení.
 • ZNEČIŠTĚNÍ VOD  Pokud je výroba celulózy pro jednorázové pleny v pořádku, znečišťujeme praním látkových plen vodu asi 2x více než ji zatěžuje výroba plen jednorázových.
 • ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ Ovzduší se znečišťuje hlavně při výrobě celulózy, umělých hmot, při dopravě a spalování komunálního odpadu.
 • VYČERPÁNÍ SUROVIN 10-50x vyšší u jednorázových plen.

TIPY jak pečovat o plenky EKOLOGICKY

 • určitě již máte pračku s nízkou energetickou náročností A či A+
 • používejte ekologické programy na praní
 • používejte ekologické prostředky na praní (např. mýdlové vločky, žlučové mýdlo, mýdlové ořechy či průmyslově vyráběné ekologické prostředky bez fosfátů a tenzidů)
 • pokud nenaplníte pračku úplně, můžete prát plenky s dalším prádlem
 • kromě šestinedělí a výjimečných případů není třeba pleny vyvářet
 • sušte na čerstvém vzduchu, ne v sušičce
 • plenky není třeba žehlit

€ FINANCE   € € €

Proč vyhazovat peníze do odpadkového koše?

Pro kalkulaci plenkových nákladů vycházíme z těchto údajů: Děti v průměru nosí plínky 2 roky. Denně je dítě přebalováno cca 5-6x, v prvních měsících ještě vícekrát. Jedno dítě tedy spotřebuje cca 4 tisíce plen!

„Plenkové“ náklady

komfortní varianta

 • Rodiče, kteří kupují jednorázové plíny za průměrnou cenu kolem 5 Kč / kus, zaplatí dohromady cca 20 000 Kč.
 • Průměrná cena sady kvalitních látkových plen (plenkové kalhotky, vlňáčky apod.) včetně nákladů na praní se pohybuje kolem 10 000 Kč.

ekonomická varianta

 • Velmi nenáročné rodiče, kteří se spokojí s nejlevnějšími jednorázovými plenami s cenou kolem 3,50 Kč / kus, vyjde plenkové období dítka minimálně na 14 000 Kč.
 • Pokud by používali jednoduché látkové plenky, zaplatili by třeba jen 6-7 000 Kč včetně nákladů na praní.

Tipy na to, jaké plenky vybrat pro ekonomickou a komfortní variantu, naleznete v článku „Tipy na plenkovou výbavičku“

Víte, že...

 • se Vám počáteční investice do látkových plenek do roku vrátí? Od 1 roku budete přebalovat zadarmo!
 • neproděláte, ani když budete používat na cesty k lékaři a na výlety jednorázové plenky? Pokud použijete v průměru 2-3 jednorázové plenky denně, i tak se látkování vyplatí!
 • použijete-li svou plínkovou výbavičku i pro druhé miminko či prodáte-li plínky dále, náklady se ještě výrazně sníží? A to až o třetinu!

Použitá literatura: www.ekodite.rosacb.cz